KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12609229
*
nr 1260 9229
Gerhard Geidel
(1925-2011), Tyskland
Oljemålning, Skepp. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:22:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 18:01:58
1
450 kr
8/6 19:34:24
2
400 kr
8/6 19:34:24
1
450 kr (Budbetjänt)
8/6 19:36:15
2
600 kr
8/6 22:13:49
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gerhard geidel germany marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar skepp tyska tyskland tyskt
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Gerhard Geidel
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
nr 1260 9229
Gerhard Geidel
(1925-2011), Tyskland
Oljemålning, Skepp. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Gerhard Geidel, tysk bildkonstnär född 1925, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/6 18:01:58 | 1 | 450 kr |
| 8/6 19:34:24 | 2 | 400 kr |
| 8/6 19:34:24 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 8/6 19:36:15 | 2 | 600 kr |
| 8/6 22:13:49 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa gerhard geidel germany marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar skepp tyska tyskland tyskt
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



